Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emocjonujące spotkanie w Ostrowie dobiegło końca. Arged Malesa TŻ Ostrovia pokonała Lokomotiv Daugavpils 49:41.

• Tomasz Gapiński1

Pierwsza i jedyna porażka Wadima Tarasienki. Na zakończenie wyścig bez emocji.

• Andriej Kudriaszow2

Rezerwa zwykła: Oleg Michaiłow za Kjastasa Puodżuksa.

Oleg Michaiłow został na starcie. Na początku drugiego okrążenia Andriej Kudriaszow wyprzedził Adriana Cyfera. Pewną wygraną wywalczył Nicolai Klindt i zapewnił tym samym Ostrovii triumf w dzisiejszym spotkaniu.

Andriej Kudriaszow otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Kto zwycięży w 14. biegu?

Czy Lokomotiv Daugavpils zwycięży w Ostrowie?

• Nicolai Klindt1

Wadim Tarasienko, nominalnie zawodnik Wilków Krosno, jeżdżący w Daugavpils jako "gość", jest dziś poza zasięgiem rywali. Odniósł piąte zwycięstwo i po raz piąty nie dał szans swoim rywalom.

Czy Wadim Tarasienko zdobędzie komplet punktów?

Dwie minuty przerwy dla jadącego bieg po biegu Wadima Tarasienki. Rosjanin jest na razie bezbłędny.

• Oleg MichaiłowRezerwa taktyczna za Francis Gusts1

Rezerwa taktyczna: Wadim Tarasienko za Jewgienija Kostygowa, Oleg Michaiłow za Francisa Gustsa.

Długa przerwa nie wybiła Wadima Tarasienki z rytmu. Rosjanin zwyciężył z ogromną przewagą.

• Kjastas Puodżuks0

Grzegorz Walasek wygrał start i pomknął po pewne trzy punkty. Rafał Okoniewski mocno bronił się przed atakami Kjastasa Puodżuksa.

Adrian Cyfer zbliżył się do rekordu toru. Osiągnął 63,58 s, natomiast rekord Roberta Miśkowiaka z 2009 roku to 63,05 s.

• Rafał Okoniewski0

Adrian Cyfer odnalazł prędkość na ostrowskim torze. Wygrał start i odniósł pewne zwycięstwo. Rafał Okoniewski nie był w stanie zbliżyć się do Olega Michaiłowa.

Po ponad godzinnej przerwie czas dwóch minut dla zawodników ponownie został włączony!

Kosmetyka toru dobiegła końca, zawodnicy za moment pojawią się na torze.

Po 10. biegu odbędzie się jedynie 2-minutowa przerwa dla jadącego wyścig po wyścigu Rafała Okoniewskiego.

Między 10. a 11. wyścigiem nie będzie kosmetyki toru. Następna odbędzie się dopiero przed biegami nominowanymi.

Kto zwycięży w 10. biegu?

Sędzia wrócił już na wieżyczkę, na torze natomiast wciąż znajduje się traktor.

Jeżeli spotkanie zostanie kontynuowane, jakim zakończy się wynikiem?

Część kibiców opuściła już stadion.

Sędzia wciąż na torzeSędzia wciąż na torze

Zawody mają zostać wznowione o 16:30.

W Ostrowie trwają starania, aby spotkanie zostało kontynuowane. Sędzia wciąż znajduje się w okolicy toru.

Aktualnie w Ostrowie zza chmur przebija się słońce. Nie zanosi się na to, aby ponownie zaczęło padać.

Zdjęcia stanu toru przesłał nam prezes stowarzyszenia TŻ Ostrovia, Radosław Strzelczyk.

Kosmetyka toru wciąż trwa (fot. Radosław Strzelczyk)Kosmetyka toru wciąż trwa (fot. Radosław Strzelczyk)

Aktualny stan toru w Ostrowie (fot. Radosław Strzelczyk)

W dalszym ciągu trwa kosmetyka toru.

Dobra wiadomość! Nad Ostrowem wychodzi słońce.

Na wejściu w pierwszy łuk zebrało się sporo wodyNa wejściu w pierwszy łuk zebrało się sporo wody

• Tomasz Gapiński3

Grzegorz Walasek wygrał start, a po krótkiej chwili dołączył do niego Tomasz Gapiński. Duet ostrowian po raz drugi zwyciężył podwójnie i ponownie wyprowadził swój zespół na nieznaczne prowadzenie.

Spotkanie niebawem zostanie wznowione.

Wciąż trwa kosmetyka toru.

Kibice wracają na trybuny.

Wiatr przewrócił część reklam, pozostałe położono ze względów bezpieczeństwa. Większość kibiców uciekła do samochodów.

Decyzją sędziego zawody są chwilowo wstrzymane ze względu na burzę.

Nawałnica nad ostrowskim stadionem. Reklamy fruwają po murawie, do tego doszły silne opady deszczu.

• Pontus Aspgren1

Nikolai Klindt stoczył zacięty pojedynek z Wadimem Tarasienką. Później stawka mocno się rozciągnęła.

Kto zwycięży w 8. biegu?

Nie będzie kosmetyki toru po 7. biegu, zostanie przeprowadzona po wyścigu nr 8.

Bieg 7 65.38 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia22
5 : 1
20Lokomotiv Daugavpils
  • Francis Gusts0
  • Andriej Kudriaszow1

Mocna odpowiedź ze strony gospodarzy. Popisali się lepszym startem, wyszli na podwójne prowadzenie, które dowieźli bez większych problemów.

• Sebastian Szostak1

Upadek Jewgienija Kostygowa, Kjastas Puodżuks ratował się przed wjechaniem w klubowego kolegę. Wyścig został przerwany. Kostygow wstał o własnych siłach, został wykluczony z powtórki. Puodżuks przejechał dwoma kołami wewnętrzną linię, ale zrobił to, aby ratować się przed upadkiem i został dopuszczony do jazdy w powtórce.

Upadek Kostygowa najprawdopodbniej został spowodowany defektem motocykla. Decyzja została podjęta w oparciu o artykuł 91.2 Regulaminu. Kostygow zdolny do dalszej jazdy. W momencie przerwania wyścigu prowadził Szostak przed Klindtem.

W drugiej odsłonie wyścigu pewnie zwyciężył Klindt, a Puodżuks nie dał szans Szostakowi.

Bieg 5 64.98 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia13
3 : 3
17Lokomotiv Daugavpils
  • Pontus Aspgrend

Wadim Tarasienko uporał się z Adrianem Cyferem, a Aspgren z Okoniewskim. Szwed zanotował defekt motocykla na trzeciej pozycji. Spore odległości pomiędzy zawodnikami.

Czy Lokomotiv utrzyma prowadzenie w drugiej serii startów?

Bieg 4 65.15 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia10
2 : 4
14Lokomotiv Daugavpils
  • Pontus Aspgren3

Pontus Aspgren odniósł zdecydowane zwycięstwo. Po zaciętej walce Oleg Michaiłow wyprzedził Kacpra Grzelaka.

Po biegu Oleg Michaiłow otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Bieg 3 64.63 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia8
4 : 2
10Lokomotiv Daugavpils

Ponownie lepszym startem popisali się goście z Łotwy. Na prostej przeciwległej pierwszego okrążenia Klindt wyprzedził Kudriaszowa, a o jeden punkt zaciętą walkę toczyli Okoniewski i Kostygow.

Przerwa na roszenie toru.

Czy spodziewałeś/spodziewałaś się podwójnej wygranej Lokomotivu w 2. biegu?

Bieg 2 66.27 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia4
1 : 5
8Lokomotiv Daugavpils
  • Oleg Michaiłow3
  • Francis Gusts2

Sebastian Szostak przez moment walczył o prowadzenie, ale w międzyczasie wyprzedził go Francis Gusts. Spokojna wygrana młodzieżowców gości.

Bieg 1 65.16 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia3
3 : 3
3Lokomotiv Daugavpils

Startujący po raz pierwszy w tym sezonie Wadim Tarasienko wygrał start, przedarł się na prowadzenie i sukcesywnie powiększał swoją przewagę. Wyścig bez większych emocji.

Uczestnicy pierwszego biegu są już na torze.

Wylosowano drugi zestaw pól startowych.

Za kilka minut spotkanie się rozpocznie.

Na torze w dalszym ciągu znajduje się polewaczka.

Obecnie około 1000 widzów na trybunach.

Próba toru dobiegła końca. Aktualnie odbywa się kosmetyka nawierzchni.

Wadim Tarasienko wystąpi dziś po raz pierwszy w tym sezonie. Nominalnie jest zawodnikiem Wilków Krosno, w Lokomotivie startuje jako "gość".

Aktualnie na torze znajdują się Grzegorz Walasek i Adrian Cyfer, a więc uczestnicy pierwszego biegu.